Bolesnici i sprovodi

Bolesnici

Bolesnicima na vrijeme omogučite posjet svećenika.

Bolenike redovito pohađamo svaki prvi petak u mjesecu i o Božiću i Uskrsu.

Svojeg bolesnog i slabo pokrenog člana obitelji možete upisati za pohod u župnom uredu u uredovito vrijeme rada.

Sakrament bolesničkog pomoazanja nije sakrament umirućih, već taj sakrament treba primiti svatko tko se nađe u teškoj bolesti na tijelu ili duši, kako bi uz Božju pomoć mogao ozdraviti!

Ukoliko je bolesnik već na samrti, sakrament bolesničkog pomazanja se treba obavezno podijeliti kako bi umirujući dobio popudbinu (ispovijed i sv. pričest), da bi u trenutku kada je njegov prijelaz s ovog svijeta u vječnost blizu mogao biti pomiren s Bogom i braćom ljudima i čiste duše susresti se s Gospodinom

Sprovod

Nakon  što ste najprije vrijeme sprovoda dogovorili s pogrebnim poduzećem „Lovrinac“, prijavite sprovod u župnom uredu.

Potreni suosobni podaci pokojnika (datum i mjesto rođenja, ime roditelja i supružnika pokojnika) i JMBG (osobni jedinstven matični broj) ili OIB (osobni identifikacijski broj) pokojnika – radi upisa u župnu maticu umrlih.

Ukoliko je potrebno župnik može zatražiti na uvid krsni list ili potvrdu o krštenju pokojnika!

Smatramo također da ukoliko rodbina nakon sporovda ne želi sv. Misu zadušnicu za pokojnika – nije potrebno ni da svećenik vodi sprovod pokojnika!